Čištění koberců

Mistrovství

Postup

Varianty

Skvrny

Technologie

Pro firmy

Poznal váš koberec už stovky párů podrážek? Za tu dobu, co zdobí vaši firmu, mění barvu jako chameleon? Pak je nejvyšší čas ho odborně vyčistit.

 Jako první a jediná úklidová firma přinášíme do Brna i na celou Moravu skutečně profesionální systém čištění koberců. Špičkové stroje, technologie, prostředky i postupy jsme si přivezli z USA a Velké Británie a nabízíme vám tak nejvyšší možnou kvalitu služeb čištění. Díky ní váš koberec perfektně vyčistíme, odstraníme 100 % nečistot a pachů, renovujeme ho a „zakonzervujeme”, aby vydržel o mnoho let déle než při běžném čištění.

 Zažijte tuto unikátní službu i vy.

 

Mistrovství

Čištění koberců se věnujeme už od roku 2013. Baví nás být špičkami v oboru, proto na sobě pořád pracujeme. Vzděláváme se u profesionálů v Česku, Anglii i Spojených státech. Jezdíme na školení, absolvujeme online kurzy, sledujeme trendy a instruktážní videa, studujeme materiály přímo od výrobců. Vědomosti pak aplikujeme rovnou do praxe. Čištění je zkrátka řemeslo, které děláme srdcem.

Přesvědčte se, jaký je rozdíl mezi profesionálním a běžným čištěním koberců:

N
Hloubkově čistíme
N
Vzděláváme se
N
Známe postupy a materiály
N
Vlastníme nejmodernější technologie
N
Čistíme profi přípravky z USA a UK
N
Garantujeme výsledek
M
Napustíme vodou a vysajeme
M
Po práci legraci
M
Riskneme to a uvidíme
M
Levné stroje z Lidlu jsou fajn
M
Jedna chemie stačí na všechno
M
Když to zničíme, nedá se nic dělat
 

Varianty

,

Rotovac

Používáme výkonný systém pro hloubkové čištění koberců. Koberec nejdříve předčistíme roztokem, který rozkládá nečistoty a mastnotu. Poté ho do vláken koberce zapracujeme strojem Rotovac 360i, který svou hubicí s kartáčem vytváří na povrchu koberce vakuum. Tím maximálně odsaje nečistoty a zabrání tvorbě bakterií. Koberce mají díky kartáči opět zvednuté vlákno a vypadají jako nové. Rotovac 360i koberce doslova renovuje.

,

Hubice s tryskami

Koberec předčistíme stejně jako v předchozí variantě, jen roztok zapracujeme odlišným způsobem (agitací). Pomocí čerpadla pod tlakem vstřikujeme roztok tryskami hluboko do vlákna koberce. Nečistoty, které roztok rozpustí, následně odsajeme hubicí do sběrné nádoby.

,

Čištění s nízkou vhkostí

Čištění koberců s nízkou vlhkostí (údržbové čištění) doporučujeme, pokud své prostory využíváte 24 hodin denně. Systém má totiž jedinečnou výhodu – minimální vlhkost a téměř žádný hluk. Tuto průlomovou metodu provádíme enkapsulací, krystalizací, mopováním či absorpční směsí. Všechny fungují na principu absorpce nečistot a následného vysátí.

,

Suché čištění

Čištění probíhá pomocí absorpční přírodní směsi vyrobené z recyklovatelného materiálu. Tuto směs zapracujeme kartáčovacím strojem do vláken koberce a následně ji vysajeme. Metoda suchého čištění koberců je bezpečná a účinná na všechny typy koberců. Koberec můžete po čištění ihned používat.

 

Technologie

Rotovac

Stroj s patentovanou rotační hlavicí a stovkami čisticích průchodů. Dokáže čistit vlas koberce ze všech úhlů a ihned odvádí špinavou vodu pryč z koberce. Rotovac funguje na základě extrakční metody, ovšem účinněji a se správným extraktorem razantně snižuje dobu schnutí koberce. Tento stroj se dá využít na veškeré druhy koberců a díky kartáči dokáže zázraky.

Enforcer

Profesionální extraktor značky Ashbys s více než 40letou tradicí. Používáme ho pro čištění koberců ve firmách a domácnostech. Má mimořádný sací výkon, sílu tlaku a ohřev vody. Dvoustupňový sací motor vysaje maximální množství nečistot i vody a snižuje tím dobu schnutí na minimum. Síla tlaku čerpadla 400 PSI, kterou se roztok vstřikuje do koberce, je maximálně účinná. Stroj roztok automaticky ohřívá, díky čemu při čištění dosahujeme těch nejlepších výsledků v daleko kratší době. K dispozici máme až 60 metrů hadic.

Lindhaus

Profesionální dvoumotorový vysavač s klepací kartáčovací hlavou je skvělý na suché předvysátí. Právě kartáč rotující rychlostí 5 000 otáček za minutu napomáhá vysát veškeré hrubé nečistoty až ze samého dna koberce. Vlas koberce současně načesává a perfektně připravuje na samotné čištění. Příprava koberce kvalitním vysátím je jedním z hlavních kroků při čištění koberců.

Carpet cleaner PRO

Rakouský stroj pro čištění koberců je v zahraničí velmi oblíbený. Využíváme ho na suché čištění koberců, čištění koberců s nízkou vlhkostí i na agitaci (zapracování čisticího roztoku do vláken koberce a narušení nečistot). Protiběžné kartáče vyvíjejí velice efektivní a zároveň bezpečnou sílu vůči kobercovým vláknům. Podle míry znečištění koberce volíme tvrdost použitých kartáčů.

ORBOT vibe

Patentovaný dvojčinný orbitální systém ORBOT Vibe vytváří velmi silnou formu agitace, která poskytuje vynikající výsledky ve všech profesionálních aplikacích, jako jsou nejen hloubkové i udržovací čištění koberců, ale také drhnutí, broušení, stripování a leštění všech tvrdých podlah. ORBOT Vibe vyčistí takřka jakýkoliv povrch. Díky speciální orbitální technologii dokáže tento stroj čistit bez chemie a s velmi malým množstvím vody.

 

Postup

01

Inspekce

Než začneme čistit koberec, určíme si jeho klíčové vlastnosti – materiál, stálobarevnost vláken, pH, prašnost, míru znečištění a původ skvrn. Díky vzdělanosti našich techniků a funkčnosti jednotlivých testů dokážeme přesně stanovit další kroky, které vedou k bezpečnému čištění a dokonalému výsledku.

02

Suché vysávání

Tato fáze je velmi důležitá a nesmí se při čištění koberců vynechat. Koberce totiž pohlcují spoustu mechanických nečistot a prachu, které musíme odstranit ještě před namočením koberce, jinak zůstanou pod vlákny. Vysávání rotačním vysavačem s klepací hlavicí odstraní všechny nečistoty a zároveň vlas koberce uvolní a připraví na čištění.

03

Čištění skvrn

Před čištěním skvrn provedeme testy a pobavíme se s vámi o jejich původu. Díky tomu víme, které speciální přípravky či techniku můžeme použít, abychom je důkladně vyčistili. Poradíme si i s velkými skvrnami. Pokud je však skvrna velmi stará nebo už začištěná, bohužel ne vždy je možné se jí zbavit.

04

Plošné předčištění

A jdeme na věc. Jakmile určíme původ znečištění a materiál koberce, zvolíme ten nejlepší čisticí prostředek, který naneseme na celou plochu koberce. Tento roztok působí a reaguje na vlákna koberce, uvolňuje nečistoty a rozkládá je. Během předčištění také zapracujeme čisticí roztok do vláken koberce (agitace). Agitací vlákna oddělíme a nastavíme tak, abychom je mohli vyčistit ze všech úhlů a po celé délce.

05

Čištění

Při extrakčním čištění vstřikujeme čisticí roztok do vláken koberce a poté ho pomocí výkonného extraktoru odsáváme spolu s nečistotami. Tady je důležité správně určit tlak vody, sílu sání, teplotu vody a techniku čištění. Naše stroje zanechávají v koberci minimum vody a použitá chemie neutralizuje vlákna koberce. Koberec je tak méně náchylný na znečištění a zároveň se v něm netvoří bakterie.

06

Ruční dočištění

Pokud i po celkovém čištění zůstala v koberci nějaká nečistota či skvrna, zapojíme do procesu vlastní ruce. Při dočištění vyvíjíme co největší úsilí, abychom ji odstranili. Ručně se dočišťují nedostupná místa, sokly, rohy nebo třásně. V tomto kroku také načesáváme vlákna koberce, abychom zrychlili jeho sušení.

07

Kontrola

A jsme u cíle. Teď je potřeba důkladně prověřit odvedenou práci. Kontrolu provádíme vizuálně i dalšími metodami. Kontrolujeme vlhkost koberce, stabilitu barev vláken, pevnost koberce či stupnici pH. Speciálním nástrojem nakonec pročešeme vlákna koberce tak, aby koberec lépe schnul a zároveň se obnovily jeho původní vlastnosti a vzhled.

08

Impregnace

Nabízíme také doplňkovou službu – impregnaci. Neviditelnou ochranu aplikujeme v úplném závěru čištění koberce. Impregnace chrání vlákna koberce před nečistotami, prodlužuje jeho životnost a usnadňuje následné čištění.

 

Skvrny

Rozlitá káva, krev, rybízový džus, červené víno nebo snad flek od čokolády na vašem novém světlém koberci?

Bez obav. S tím si hravě poradíme

Každá skvrna má odlišné biologické složení a tedy jiný způsob čištění. Na všechny skvrny máme speciální přípravek. Nejdříve určíme její původ – jestli je na bázi vodní (nápoje), nebo olejové (jídlo, dehet, barvy). Skvrny na vodní bázi jsou jednodušší a podaří se je vyčistit vždy. V druhém případě používáme speciální rozpouštědla a technologie. Abychom se těchto skvrn zbavili nadobro, potřebujeme vaši drobnou spolupráci. Kroky najdete níže.

Stala se skvrna? Postupujte takto:

 1. ZAPAMATUJTE SI, čím byla skvrna způsobená a kdy. Díky tomu můžeme efektivně cílit přímo na její biologické složení.
 2. Pokud se jedná o skvrnu na vodní bázi, za čerstva z ní ODSAJTE co největší množství tekutiny čistým bílým hadříkem.
 3. Hadřík na skvrnu přikládejte kolmo a NIKDY nedřete. Skvrna by se mohla zapracovat hlouběji a poškodit vlákno
 4. Při odsávání postupujte od okraje skvrny do jejího středu. Nerozpije se tak do okolních vláken
 5. Nepoužívejte vlastní čisticí přípravky. Znesnadňují nám a často také znemožňují úplné vyčištění. Lepší je skvrnu decentně navlhčit vlažnou vodou a opět důkladně vysát.
 6. Nepodařilo se vám skvrnu vyčistit nebo jde o skvrnu na olejové bázi?
 

Systém údržby koberců pro firmy

Koberec ve špičkovém stavu po celý rok. Kancelářím, kasinům, hotelům, divadlům, kinům, restauracím, úřadům a ostatním firmám přinášíme unikátní službu komplexního systému údržby koberců.

Pravidelným čištěním si váš koberec zachová čistotu a prodlouží si životnost. A vám ušetří peníze za nutnou výměnu. I když po něm projdou stovky bot každý den.

Systém údržby vám ušijeme na míru. Jako certifikovaní odborníci na čištění koberců vám zaručujeme vysokou úroveň služeb, kterou očekáváte.

Z čeho se skládá komplexní systém údržby?

 • Správné suché vysávání koberců
 • Regenerace a zvedání vláken
 • Enkapsulační údržbové čištění
 • Orbitální mopování
 • Horkovodní extrakce
 • Odstraňování skvrn
 • Impregnace nejvíce namáhaných oblastí

Jak se k této službě dopracovat?

 • Osobně se potkáme a prohlédneme si prostory.
 • Provedeme inspekci koberců.
 • Zdarma vám ukážeme čištění a představíme technologie
 • Vytvoříme návrh systému údržby na 1 rok včetně cenové nabídky
 • Návrh vám osobně odprezentujeme.
 • Potřeseme si rukou a pustíme se do práce

Ceník čištění koberců

Koberce – vždy včetně suchého vysátíCena
Čištění koberců extrakční metodouOd 35 Kč/m2
Čištění metodou RotovacOd 50 Kč/m2
Čištění kusových koberců extrakční metodouOd 120 Kč/m2
Čištění kusových koberců metodou RotovacOd 180 Kč/m2
Čištění vlněných koberců70 Kč/m2
Impregnace50 Kč/m2
Dezodorace5 – 15 Kč/m2
Odstranění moči30 – 60 Kč/m2
Odstranění vodou neomyvatelných skvrn 50 – 500 Kč/skvrna
Ekologické čisticí prostředky5 Kč/m2
Při silném znečištění se cena může navýšit. Vždy po předběžné konzultaci.

Chcete přesnější odhad ceny?

Šetříme přírodu

Uvědomujeme si, že planetu máme jenom jednu a snažíme se ji chránit. Nejsme fanoušky škodlivých chemikálií ani rozpouštědel, proto je v žádném našem čisticím prostředku nenajdete. Používáme speciálně vytvořené, přírodní ekologické přípravky na čalounění. Dovezli jsme si je od předních výrobců z Velké Británie a USA. Jsou vyrobeny z přírodních zdrojů a nevadí alergikům, astmatikům ani ekzematikům. Naše EKO prostředky prošly přísnými testy nezávislých organizací a jsou certifikované pro snížení dopadu na životní prostředí a na člověka. Vaše čalounění přitom skvěle vyčistí.

Pin It on Pinterest