Čištění sedaček a čalounění

Mistrovství

Postup

Varianty

Skvrny

Technologie

Poptávka

Váš čalouněný nábytek toho zažil už spoustu. Návštěvy hostů, business mítinky, oslavy, setkání. Je špinavý, zamaštěný, celý od skvrn. Potřeboval by pořádně vyčistit. 

Hledáte odborníky na čištění čalounění, kteří vám ho skutečně hloubkově vyčistí a přitom nezničí? Přinášíme vám revoluční technologii, kterou jsme přivezli z USA a Velké Británie a úspěšně ji u nás aplikujeme už mnoho let. 

Garantujeme vám nejvyšší kvalitu čištění čalounění, která je na českém trhu k dispozici. Díky ní prodloužíme jeho životnost o desítky let. Čistíme vlněné, syntetické i kožené sedačky a nábytek. Firmám nabízíme službu „asistFLEK”, kdy v rámci celého roku řešíme i nenadálé situace.

 

Mistrovství

Sedačky a čalounění čistíme už od roku 2013. Patříme mezi nejlépe vybavené společnosti na čištění čalounění u nás. Jako jediní v Brně a na Moravě používáme nejmodernější stroje, metody i čisticí prostředky. Přípravky jsou přírodní a ekologické a vhodné pro alergiky, astmatiky nebo ekzematiky. Neobsahují škodlivé chemikálie ani rozpouštědla a přitom čalounění 100% vyčistí.

 Stále se vzděláváme, sledujeme trendy a okamžitě je zavádíme do praxe. Naše práce nás baví a z výsledků jsme pokaždé nadšení. A věříme, že vy budete také.

 Přesvědčte se, jaký je rozdíl mezi profesionálním a běžným čištěním čalounění:

N
Hloubkově čistíme
N
Vzděláváme se
N
Známe postupy a materiály
N
Vlastníme nejmodernější technologie
N
Čistíme profi přípravky z USA a UK
N
Garantujeme výsledek
M
Napustíme vodou a vysajeme
M
Po práci legraci
M
Riskneme to a uvidíme
M
Levné stroje z Lidlu jsou fajn
M
Jedna chemie stačí na všechno
M
Když to zničíme, nedá se nic dělat
 

Varianty

,

Extrakční metoda - mokré čištění čalounění

Čalounění nejdříve předčistíme roztokem, který rozkládá nečistoty a mastnotu. Poté ho zapracujeme kartáčem (agitací) do vlákna čalounění. Pomocí čerpadla ho pod tlakem tryskami vstřikujeme do čalouněného materiálu. Roztok rozpustí nečistoty, které nakonec odsajeme hubicí do sběrné nádoby.

,

Čištění nízkou vlhkostí

Čištění čalounění pomocí hubice ShearDry s nízkou vlhkostí je efektivní metoda, pokud potřebujete mít nábytek suchý co nejrychleji. ShearDry totiž vstřikuje minimální množství vody do vlákna. Pracuje na principu dvoucestného odděleného systému postřiku, který je umístěný mezi dva sací sloty. Veškerý čisticí roztok tedy dokážeme zachytit ihned v čisticí zóně.

,

Suché čištění čalounění

Je ideální pro nábytek s jemnými tkaninami, které nelze vyčistit vodou (samet, rayon, bavlna, hedvábí), a pro polstrování s velmi výraznými barvami. Suché čištění probíhá pomocí speciálního čisticího roztoku s kvalitním absorpčním ručníkem.

 

Technologie

Enforcer

Profesionální extraktor renomované anglické značky Ashbys používáme pro vysoce účinné čištění čalouněného nábytku ve firmách i domácnostech. Má výborný sací výkon, sílu tlaku a ohřevu vody. Maximální množství nečistot a vody dokáže vysát díky nadstandardnímu dvoustupňovému sacímu motoru, který snižuje dobu schnutí na minimum. Síla tlaku čerpadla 400 PSI, kterou vstřikuje roztok do čalounění, je maximálně účinná a důležitá. Stroj roztok automaticky ohřívá a tím při čištění dosahuje těch nejlepších výsledků v daleko kratší době. Pracujeme až s 60 metry hadic.

Sabrina Maxi

Profesionální italský extraktor pro čištění sedaček a čalounění je mimořádně silný a výkonný. Dvoustupňový sací motor nám umožňuje vysát maximální množství nečistot a vody a razantně snižuje dobu schnutí vašeho nábytku.

Rotovac ShearDry

Ruční hubice pro čištění sedaček a čalounění čistí v obou směrech bez nadměrného stříkání, kapání a namáčení povrchu. Vaše sedačka tak může být suchá už za 30 minut. ShearDry je nejefektivnější nástroj na čištění sedaček a čalounění na současném světovém trhu. Hubice je k povrchům maximálně šetrná.

 

Postup

01

Inspekce

Než se pustíme do čištění, určíme klíčové vlastnosti čalounění (materiál, pevnost, stálobarevnost, hodnotu pH, míru znečištění, původ skvrn). Naši vzdělaní technici a funkční testy dokáží přesně stanovit další kroky, které jsou potřeba k bezpečnému čištění a dokonalému výsledku.

02

Suché vysávání

Čalounění pohlcuje spoustu prachu, který před namočením vlákna odstraníme. Jinak by se prach pouze namočil a zůstal pod vlákny, v horším případě by vyvzlínal na povrch.

03

Čištění skvrn

Po provedených testech s vámi zkonzultujeme původ skvrn. Na každou z nich můžeme použít speciální přípravek i techniku odstraňování. Z 99 % dokážeme skvrny hravě odstranit. Pokud je však skvrna začištěná nebo stará, ne vždy je to možné.

04

Plošné předčištění

Jakmile zjistíme původ znečištění a materiál nábytku, vezmeme si k ruce nejlepší čisticí prostředek, který naneseme na celou plochu čalounění. Roztok působí na vlákna a uvolňuje a rozkládá nečistoty. Čisticí roztok zapracujeme i do vláken čalounění (agitace). Tím je oddělíme a nastavíme tak, abychom je mohli čistit ze všech úhlů a po celé délce.

05

Čištění

Čalouněný nábytek čistíme extrakčně pomocí výkonného extraktoru. Čisticí roztok vstřikujeme do vláken a následně ho odsáváme společně s nečistotami. Zvolíme správnou sílu sání, teplotu vody a techniku čištění. Naše stroje zanechávají v čalounění jen minimum vody a chemie neutralizuje vlákna čalounění. Tím snížíme náchylnost materiálu na následné znečištění a zabráníme tvorbě bakterií.

06

Dočištění

Zůstala na gauči ještě skvrna nebo nečistota? Pak se pustíme do dočištění. K odstranění špíny vyvíjíme co největší úsilí. Současně načesáváme vlákna a vytíráme povrchovou vlhkost bavlněným ručníkem, aby čalounění uschlo co nejrychleji. Věnujeme se i různým záhybům, švům, rohům a dalším detailům.

07

Kontrola

Výsledek na konci samozřejmě pečlivě zkontrolujeme – vizuálně i dalšími metodami. Prověřujeme vlhkost čalounění, stabilitu barev vláken a stupnici pH. To všechno je pro perfektní výsledek důležité.

08

Impregnace

Pokud čalouněný nábytek používáte častěji, doporučujeme aplikovat impregnaci. Ta usnadňuje další čištění a zabraňuje, aby se skvrny vsákly do vláken.

 

Skvrny

Podařilo se na vaši krásnou krémovou sedačku vylít kávu, červené víno, rybízový džus nebo ji snad zašpinit od krve či čokolády? Je váš čalouněný nábytek viditelně zamaštěný od jídla nebo běžného používání?

Nepropadejte panice. S tím si poradíme

Každou skvrnu řešíme individuálně se speciálním přípravkem, protože má odlišné biologické složení. Zjistíme od vás, jestli je původcem skvrny voda (nápoje), anebo olej (jídlo, dehet, barva). První typ dokážeme vyčistit vlastními silami. Na druhý musíme použít rozpouštědlo, speciální technologie a vaši malou pomoc.

Co dělat, když se na sedačce objeví skvrna?

  1. ZAPAMATUJTE SI, co a kdy skvrnu způsobilo. Ať nehledáme jehlu v kupce sena a můžeme ji efektivně vyčistit.
  2. Pokud se jedná o skvrnu na vodní bázi, začerstva ODSAJTE co největší množství tekutiny čistým bílým hadříkem.
  3. Hadřík na skvrnu přikládejte kolmo a NIKDY nedřete.
  4. Odsávejte tekutinu vždy od kraje skvrny do jejího středu. Díky tomu se nerozpije do okolních vláken.
  5. Nepoužívejte vlastní přípravky. Ty nám často znemožňují úplné vyčištění. Skvrnu raději lehce navlhčete vlažnou vodou a opět důkladně odsajte.
  6. Nepodařilo se skvrnu na sedačce vyčistit?

Ceník čištění čalounění

ČalouněníCena
Sedací souprava čalouněná – standardní místo250 Kč/místo
Sedací souprava čalouněná - boční místo s opěrkou na ruku290 Kč/místo
Taburet200 Kč/kus
Pokojové křeslo velké- ušák350 Kč/kus
Válenda200 Kč/kus
Židle kuchyňská – sedák40 Kč/kus
Židle kuchyňská – s opěrkou80 Kč/kus
Kancelářské křeslo na kolečkáchod 150 Kč/ks
Kancelářská židleod 60 Kč/ks
Sedací souprava kožená – standardní místo400 Kč/místo
Sedací souprava kožená – boční místo s opěrkou na ruku450 Kč/místo
Pokojové křeslo kožené velké- ušák550 Kč/místo
Impregnace dle velikosti
Při silném znečištění se cena může navýšit. Vždy po předběžné konzultaci.

Chcete přesnější odhad ceny?

Šetříme přírodu

Uvědomujeme si, že planetu máme jenom jednu a snažíme se ji chránit. Nejsme fanoušky škodlivých chemikálií ani rozpouštědel, proto je v žádném našem čisticím prostředku nenajdete. Používáme speciálně vytvořené, přírodní ekologické přípravky na čalounění. Dovezli jsme si je od předních výrobců z Velké Británie a USA. Jsou vyrobeny z přírodních zdrojů a nevadí alergikům, astmatikům ani ekzematikům. Naše EKO prostředky prošly přísnými testy nezávislých organizací a jsou certifikované pro snížení dopadu na životní prostředí a na člověka. Vaše čalounění přitom skvěle vyčistí.

Pin It on Pinterest