Suché koberce za 20 minut?

od | Led 21, 2021

V dnešní době všichni někam spěcháme. Čas se stává tou nejcennější komoditou a je třeba s ním umět pracovat a být efektivní. V MoraviaCleaning se přesně o tohle snažíme a není proto divu, že opět přicházíme s další vychytávkou, jak ušetřit čas nejen sobě, ale i Vám! Tentokrát je řeč o čištění koberců. Úklidové firmy běžně používají metody, kde se doba schnutí kobercových ploch pohybuje okolo 8 až 24 hodin. Za provozu je tedy tenhle způsob čištění dost nekomfortní.

My si ale na dlouhá čekání nepotrpíme, proto Vám nabízíme mnohem rychlejší řešení – suché čistění koberců nebo také čištění s nízkou vlhkostí. Jak na to? Existují hned tři způsoby:

1) Enkapsulace

2) Krystalizace

3) Použití absorpční směsi

První dvě techniky fungují na velmi podobném principu. Jsou to procesy, při kterých dochází k uvolnění nečistot z vláken koberce a jejich následnému zapouzdření do tzv. kapslí nebo krystalek. Ty se po uplynutí doby působení enkapsulačního, nebo krystalizačního činidla odstraní pomocí orbitálního absorpčního mopu.

Třetí technika je založena na použití absopční směsi, ta by se dala zjednodušeně přirovnat k “dřevěným pilinám”. Tyto částečky vyrobené z recyklovaného materiálu jsou napuštěné enkapsulačním činidlem, pomocí kterého na sebe navážou okolní nečistoty. Skoro veškerá vlhkost tedy zůstává právě v těchto “pilinách”, které na sebe nečistoty navážou. Směs společně s nečistotami se pak odstraní pomocí dvou protiběžných kartáčů. Koberec je tedy vyčištěný a suchý téměř okamžitě.

No a za jak dlouho jsou tedy koberce po použití těchto metod suché? Teď by měli dávat pozor především majitelé velkých firemních prostorů, které musí být téměř neustále v pohybu. Je to asi 20 minut!

Další výhodou je potom minimální spotřeba vody, prodloužení životnosti koberců a navíc je tento způsob levnější než hloubkové čištění. Kromě doby schnutí se také zkracuje i doba samotného čistění. Představte si tedy situaci, kdy si skočíte na oběd, trošku se zakecáte s kolegou a když se vrátíte, koberce jsou už čisté a hlavně suché!

Zní to možná jako pohádka, kterou ale MoraviaCleaning přemění v realitu.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This