Technologické okénko – Rotovac 360i

od | Kvě 6, 2021

V rubrice s názvem Technologické okénko Vám budeme pravidelně představovat naše nejmodernější a nejvýkonnější technologie, které momentálně na trhu existují. Na úvod bychom Vám rádi krátce přiblížili co je a jak pracuje Rotovac 360i. Rotovac 360i je americká patentovaná rotačně-extrakční hubice. Lze ji díky vyměnitelné hlavě použít jak k čištění koberců, tak k čištění podlah. Dnes se však podíváme na Rotovac jako na efektivní a bezkonkurenční nástroj na čištění koberců.

O čištění Rotovacem by se dalo hovořit spíše jako o renovaci. Tuto metodu většinou volíme na středně až silně znečištěné koberce. Se silnou vrstvou špíny si totiž Rotovac poradí určitě lépe, než běžná manuální hubice.

Jak to tedy funguje?

Čistící roztok je do koberce vstřikován pomocí tří trysek umístěných na spodní straně hlavy. Souběžně s tím je kobercové vlákno rozčesáváno pomocí kartáče. Díky tomu se důkladně a snadno uvolňují nečistoty po celé délce vlákna a sešlapané části se znovu narovnají. Běžná manuální hubice čistí kobercové vlákno pouze ve dvou směrech (tam a zpět). Oproti tomu Rotovac díky rotující kartáčové hlavě čistí vlákno ze všech úhlů.

Po celou dobu tohoto procesu se na povrchu koberce tvoří vakuum, díky kterému můžeme odsát veškerý čistící roztok s uvolněnými nečistotami pryč z koberce do útrob extraktoru.

Koberec je po našem zásahu vyčištěný, sešlapané vlákno je vzpřímené do původní pozice a doba schnutí se díky vakuu zkracuje oproti běžné manuální hubici v průměru o 20%.

Díky možnosti nastavení rychlosti rotace můžeme čistit širokou škálu koberců. Rychlost rotace je potřeba úměrně volit v závislosti na stavu koberce, jeho uchycení, nebo třeba na materiálu. Maximální rychlost je 250 otáček za minutu.

 

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This