Koberce na pracovišti

od | Úno 16, 2021

Při vybavování nové kanceláře se každý zcela jistě zamyslí nad otázkou:

“Jsou koberce na pracovišti výhodou? Mají vůbec nějaký smysl?“

Odpověď zní: „Ano, mají! A hned spoustu.“

Koberce na pracovišti mají spoustu výhod, jak ze zdravotního, ekonomického, nebo také z praktického hlediska.

A o jakých výhodách to mluvíme?

  • Zútulňují vzhled kanceláře.

  • Chůze po nich je pohodlnější.

  • Snadno se udržují.

  • Jsou vysoce odolné a tím pádem mají i velkou životnost.

  • Zajistí vám výbornou akustiku.

  • Mají výborné tepelně izolační vlastnosti.

  • Neposlední výhodou jsou výborné absorpční vlastnosti prachu a mechanických nečistot.

Lepší kvalita vnitřního ovzduší

Na koberec lze nahlížet jako na vzduchový filtr celé kanceláře, který ve svých vláknech zachycuje látky znečišťující ovzduší, prach, alergeny atp. Jednoduše řečeno to, co padá na koberec, v něm zůstává zachyceno, dokud to neodstraníme vysáváním nebo extrakčním čištěním. Proto je nezbytně nutné, stejně jako u každých jiných filtrů, udržovat jej v čistotě.

Oproti tomu hladké podlahové krytiny umožňují, aby se prach a další alergeny shromažďovaly a znovu cirkulovaly do dýchací zóny. A to přeci nikdo nechce.

Méně hluku, vyšší produktivita

Spousta kanceláři dnes funguje tzv. systémem “open office”, kdy se zaměstnanci navzájem mohou rušit. Koberce ve srovnání s jinými podlahovými krytinami mají výrazný podíl na snižovaní hluku. Zaměstnanci, nebo třeba i studenti tak získávají klidnější a méně rušivé prostředí, ve kterém se můžou lépe soustředit a tím pádem podávat lepší výkon.

Snadná údržba pomocí systému údržby koberců

V rámci udržení pěkného vzhledu a zdravotní nezávadnosti koberce úplně nestačí pravidelné vysávání. V závislosti na frekvenci používání je potřeba provést a nejlépe v mezičasech čištění údržbové s nízkou vlhkostí.

Velmi často se setkáváme s tím, že nás firmy volají ke koberci, který je v dezolátním stavu. V těchto případech je téměř nemožné ho zachránit. Abychom tomuto předcházeli, zařadili jsme do naší nabídky systém údržby koberců pro firmy.

Vaše koberce v naší režii

Systém údržby koberců pro firmy je individuální – zajistíme na míru vypracovaný plán celoroční údržby. V průběhu roku se technologie mění tak, aby byly šetrné jak k vašemu koberci, tak i k vaší peněžence. Cena za čištění koberce je totiž minimálním zlomkem ceny nového koberce. Součástí tohoto unikátního balíčku je také služba asistFLEK, kdy jsme při akutní nehodě schopni přijet s řešením nejpozději do 3 dnů.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This