Jak udržet sedačku v kondici?

od | Bře 18, 2021

Sedačka je středobodem každého domu. Značným způsobem totiž přidává nejen na vzhledu obývácího pokoje, ale také na celkovém dojmu. A právě proto je nevyhnutelné udržovat Vaši pohovku čistou a hygienicky nezávadnou.
K tomu, abyste sedačku udrželi stále “v lesku” je důležité vědět, jaké kroky a v jakých časových intervalech je potřeba provádět. A přesně to se Vám pokusíme přiblížit v dnešním článku.

1. Vysávání

 

 

Vysávání je nesmírně důležité a v nejlepším případě by mělo být součástí denního úklidu.

Na povrchu tkaniny sedačky se neustále hromadí prachové částice, nečistoty, chlupy a tak podobně. Pokud se vysávání zanedbá, prach a mechanické nečistoty se dostávají do hloubky sedačky a to se potom může projevit vzlínaním nečistot při čištění sedaček extrakční metodou. Abychom tomuto jevu zamezili, vždy před samotným čištěním sedačku důkladně vysáváme i my a to nejen v záhybech, ale i po celé ploše sedačky.

To co se však v sedačce nahromadí za měsíce či roky, nelze odstranit během jednoho vysávání před čištěním.

V ideálním případě se doporučuje vysávat sedačku každý den. Buďme ale realisti. Kdo z nás má čas na to aby každý den strávil 15 minut důkladným vysáváním sedačky.

Z našich zkušeností doporučujeme pravidelně sedačku vysávat alespoň 2x do týdne, ale o to důkladněji.

2. Odstranění skvrn

čištění skvrn

Běžný provoz s sebou dost často přináší i skvrny. Pěkný večer s vínem u televize a skvrna je na světě.

Rozhodně nedoporučujeme používat jakékoliv “čistící” prostředky z drogerií typu Vanish a podobně. Jar už vůbec ne, ten je na nádobí. Velmi často se nám stává, že přijedeme čistit skvrnu a klient nám vyjmenuje celý arzenál rádoby čistících prostředků, kterými už skvrnu začistil. V takovém případě bývají naše pokusy velmi často neúspěšné. Proč?

Každá skvrna vyžaduje individuální postup při jejím odstraňování. Skvrna od jídla rozhodně vyžaduje úplně jiný postup a zvolenou chemii jako nalepená žvýkačka, nebo šmouha od laku na nehty. My v MoraviaCleaning disponujeme zhruba 50 různými přípravky na různé druhy skvrn.Domácí čištění nám tak velmi znesnadňuje a dost často i znemožňuje práci. Pár tipů jak nám ale práci se skvrnou zjednodušit přeci jen existuje.

  1. ZAPAMATUJTE SI, co a kdy skvrnu způsobilo. Ať nehledáme jehlu v kupce sena a můžeme ji efektivně vyčistit.
  2. Pokud se jedná o skvrnu na vodní bázi, začerstva ODSAJTE co největší množství tekutiny čistým bílým hadříkem.
  3. Hadřík na skvrnu přikládejte kolmo a NIKDY nedřete.
  4. Odsávejte tekutinu vždy od kraje skvrny do jejího středu. Díky tomu se nerozpije do okolních vláken.
  5. Nepoužívejte vlastní přípravky. Ty nám často znemožňují úplné vyčištění. Skvrnu raději lehce navlhčete vlažnou vodou a opět důkladně odsajte.
  6. Nepodařilo se skvrnu na sedačce vyčistit?

exktrakční čištění

3. Pravidelné extrakční čištění

Pokud dodržíte všechny předchozí kroky, k úplné dokonalosti Vám bude chybět pouze pravidelné extrakční čištění v naší režii. Stejně tak, jak si pravidelně perete oblečení, je potřeba i jednou za čas “vyprat” i potahovou látku na sedačce.

Extrakční čištění nejenže důkladně zbaví vaši sedačku nečistot a skvrn, ale také ji během čištění zdezinfikujeme a zbavíme ji pachů. Správným, odborným a pravidelným čištěním sedačky prodlužujeme také její životnost.

V závislosti na různých faktorech jako je materiál sedačky, nebo její vytíženost obecně doporučujeme extrakční čištění sedačky provádět minimálně 1-2 ročně.

Doufáme, že jsme Vám tímto článkem byli alespoň trošku nápomocní a vaše sedačky vydrží v kondici po co nejdelší dobu.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This