Impregnovat, či neimpregnovat? To je oč tu běží!

od | Bře 30, 2021

Určitě jste už slyšeli v jakékoliv souvislosti o pojmu IMPREGNACE. Jestli jste si otázku v nadpise už někdy položili, tak právě Vám se na tohle v následujících odstavcích pokusíme odpovědět. Zároveň se Vám v článku pokusíme zodpovědět Vaše nejčastější dotazy.

Co je to impregnace?

Impregnace koberců je ošetření, díky kterému budou Vaše koberce vypadat co nejlépe po co nejdelší možnou dobu. Zjednodušeně řečeno jde o ochranou bariéru, která chrání Vaše koberce nebo čalounění před skvrnami a špínou. Je odolnější vůči nehodám a opotřebení, ke kterému za běžného provozu dochází. Kromě toho vlastnosti koberce po impregnačním ošetření jsou takové, že se mnohem snadněji vysává a udržuje při běžném úklidu.

Co to v konečném důsledku znamená? Dlouhotrvající svěžest a čistota koberce!

Může Vám impregnace skutečně ušetřit peníze? Odpověď zní ANO!

Chránit svůj koberec znamená chránit své investice, protože Vám ušetří čas i peníze spojené s nutnou výměnou. Koberec tedy bude vypadat dobře a bude zdraví po celá léta. Impregnační ochrana má 3 hlavní přínosy pro Váš koberec.

 

Odpuzuje skvrny

Naimpregnovaný koberec hůře absorbuje skvrny. Vylité tekutiny a další nečistoty mají tudíž znesnadněnou cestu hluboko do vláken koberce. Skvrny se tak podaří snáz a velmi důkladně vyčistit. Zároveň nebudete muset po vzniku skvrny panikařit a spěchat s následujícím čištěním. Skvrny se z koberce podaří odstranit při přístím pravidelném extrakčním čištění.

skvrna na koberci

Odolává poškození

Kobercová vlákna jsou po dobu působení impregnace pevnější a lépe snáší opotřebení z běžného užívání a nečistoty sním spojené.

 

Snadné vysávání

Další s impregnací spojenou výhodou je snazší vysávání. Mechanické nečistoty jako je hlína či prach se nedostanou hluboko mezi vlákna a lépe se tak z koberce odstraňují i při běžném úklidu. S tím je spojené menší množství prachu v ovzduší na pracovišti a tudíž lepší pracovní podmínky.

Jak dlouho impregnace vydrží?

Ačkoliv je impregnace spolehlivým způsobem, jak chránit Váš koberec před prachem a politím, bohužel netrvá věčně. Jak často byste tedy měli nechat koberec impregnovat? Je to snadné! Stejně jako u četnosti extrakčního čištění koberců, je i impregnace přímo úměrná zatížení koberce.

Z našich zkušeností víme a doporučujeme koberec čištit minimálně 1-2x ročně a pro maximální péči a ochranu “zakonzervovat” impregnační kúrou.

intro čištění koberců

Jaký druh koberce je vhodný pro impregnaci?

Impregnace je vhodná pro široké spektrum koberců. Ručně tkané koberec z vlny či jiných přírodních materiálů díky svým vlastnostem velmi dobře absorbují veškeré vylité agresivní kapaliny jako je například Coca-Cola, víno nebo jiné nápoje sycené oxidem uhličitým a zanechají po sobě velké škody. Impregnace v těchto případech funguje jako takový “AIRBAG”, který zabrání poškození, nebo alespoň sníží škody na minimum.

Neméně platná je impregnace u syntetických koberců. Koberce v komerčních prostorech dostávají pořádně “na frak” velkou mírou používání. I v těchto případech je tedy impregnační kúra velmi dobrou volbou. Důvody jsou zmíněny výše.

Pokud si nejste jistí, jestli je Váš koberec vhodný k naimpregnování, neváhejte se nás obrátit. Rádi Vám poradíme!

Jak provádíme impregnaci my v MoraviaCleaning s.r.o.?

Proces impregnace je nutné provádět bezprostředně po čištění koberců. Abychom mohli nanést impregnační roztok co nejrovnoměrněji na povrch koberce, používáme strojní rozprašovač. Poté jej důkladně pomocí kartáčů zapracujeme do vláken, abychom zajistili celistvé a hloubkové pokrytí.

A co se děje s kobercem bez impregnace?

Bez ochranného ošetření se špína a skvrny prořežávají jako nože přímo a hluboko do vláken koberců, ničí jejich vzhled a tím způsovují škody, které je velmi obtížné a v mnoha případech nemožné odstranit. Oprava takto poznamenaného koberce pak stojí nejen obrovské náklady, ale také čas spojený s výměnou a protože čas jsou peníze, jedná se v podstatě o dvojnásobnou investici.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This