Čištění
kůže

Vidíte na vaší kožené sedačce, že už není, co bývala? Pravidelným čištěním jí prodloužíte životnost a projasníte její vzhled. My víme, jak na ni. Sedačku z pravé kůže dokonale vyčistíme, vrátíme jí šmrnc a přitom nezničíme. Používáme totiž nejkvalitnější čisticí prostředky, stroje i postupy na trhu. Spolehněte se na profesionální čištění. Vaše sedačka to ocení.

Jak poznat pravou kůži?

Důležité je, aby sedačka či jiný nábytek, který si přejete vyčistit, byly skutečně vyrobené z pravé kůže. Materiál se často plete s koženkou nebo jinou napodobeninou.

  1. Pravou kůži nejlépe poznáte po čichu. Je cítit po usni nebo tříslovině. Napodobeniny žádnou vůni nevydávají, protože jsou ze syntetických materiálů.
  2. Pomůže i zrak. Každá kůže je rozdílná a nese známky individuality zvířete. Proto na ní najdete škrábance od trnů, žilky, jizvy, záhyby a další důkazy toho, že předtím viděla přírodu.
  3. Pravá kůže má také velmi silný a odolný povrch, který se nedá lehce protrhnout ani poničit. Narozdíl od umělé kůže.
 

Jak probíhá čištění kůže?

01

Vysávání

Prvním krokem úspěchu je důkladné vysátí. Jen tak odstraníme z pórů a záhybů koženého nábytku všechen prach a hrubé nečistoty. K vysávání používáme nástavce s jemnými štětinkami, abychom kůži nepoškrabali.

02

Předčištění

Aby čištění kůže proběhlo na jedničku, je potřeba ji předčistit. Pečlivě zvolíme čisticí prostředek a rovnoměrně ho nastříkáme po celé ploše koženého nábytku. Poté ho jemným kartáčem vmasírujeme do materiálu a tím uvolníme nečistoty a usazeniny v pórech.

03

Neutralizace

Pro neutralizaci chemického čistidla použijeme detergent s jemně kyselým pH a smyjeme nečistoty.

04

Aplikace kondicionéru

Jakmile kůže vyschne, naneseme na ni kvalitní kondicionér, který ji ošetří, uzavře póry a dodá barvě zpátky původní sytost. Díky tomu je opět pružná a odolná.

05

Leštění

Nakonec celou plochu materiálu důkladně rozleštíme. Vaše sedačka bude zase jako nová.

Pin It on Pinterest